Октомври е далече, а в коремчето расте мъничко човече Тема 4

  • 8 215
  • 349
  •   3
Отговори
# 15
  • Мнения: 123
Привет, отдавна не съм влизала. Утре е последният ми ден от терапията с антибиотици. Макар шийката да не ми е скъсена, изследвания ми намериха вагиноза, която пак ме филмира, че носи опасности.

Скрит текст:
Даже не знаех разликата между различните термини (аборт, задържан аборт, мъртво родено).

И ние ще казваме на моята рода утре, затова и аз гледах АГ-та в четвъртък или петък, възможно най-близо до Великден, за един контролен преглед, но си наложих воля да не мисля за най-лошото и да си напомням, че ако имаше нещо нередно, щеше да има признаци или пък аз щях да започна да се чувствам зле… а като изключим филмирането, даже понякога забравям, че съм бременна.

Анс, Суей, аз ще правя междинна ФМ в Надежда на 9ти. Не знам дали ще има 4D, но мога да споделя като мине.

Аз още не мога да пазарувам детски неща… не от суеверие, просто ми се струва, че се слага каруцата пред коня твърде рано. Може би защото ми е 1ва бременност. Ще започна чак след 28-ма седмица най-рано.

За задъхването, на мен ми става така, когато нещо ме тревожи психически/емоционално. За стълби и ходене ясно, говоря за това задъхване докато си седя легнала. Миналата седмица като ме бяха уплашили с тази диагноза застрашаваща аборт, и ах чувството, че не мога да си поема въздух до край. Когато отидох на второ мнение и категорично отхвърлиха тази диагноза, изведнъж ми се възстанови и енергия и настроение и апетит. Да сме нащрек и да внимаваме за признаци е едно, но вярвам, че е много важно да обръщаме внимание и на психическото си здраве. Вие ходите ли на психолог?

# 16
  • Мнения: 1 889
"Вие ходите ли на психолог?"
 Посещавала съм. Ако е необходимо отново ще я потърся.

Скрит текст:

Ходих след загубата. Изживях го като такава и ми трябваше време да допусна мъжа ми. Чувствах се неразбрана и затворена в болката си. Доста труден момент беше. Благодарна съм за любовта му и че не се отказа от мен и семейството ни.

# 17
  • Мнения: 3 150
Аз мисля юли да правя лек ремонт-смяна на бои,тапети.От август обаче ще започна да купувам.Предпочитам да имам времето и да следя модели,функции,цени,а не в последния момент да купя каквото и да е.
Проблемът е,че имам да освежавам 5 помещения и не обичам друг човек да ми пипа.Не ми харесва, не е както аз да си правя-с желание.Ама дали ще успея,не знам

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 4 068
Аз не купувам нищо, но наглеждам сайтовете. Ще потърся и промоции. Надявам се малко по малко да започна с по-малките неща, понеже помощ не очаквам. Яд ме е, че нямам познати, които да пътуват сега до Англия - там има много хубави у изгодни бебешки дрехи. Преди по време на командировките съм купувала за бебета на приятели и са били много доволни и дори ме питаха кога ще пътувам отново. Сега когато идва момента при мен просто няма кой да помогне. Ще изчакаме ние със съобщаването на роднини - искам да мине малко време още. Сега отложихме и пътуването по празниците понеже близките са на 500км, а след зацапването през април не ми се рискува с друсане по нашите пътища.

# 19
  • Мнения: 221
Благодаря за темичката, Аси! ☺
Весели и спокойни празници пожелавам на всички вас! 🤗 и страхотни емоции покрай поднасянето на хубавите новини на близките!

# 20
  • Мнения: 741
Момичета бърз въпрос - какво усещате, когато усетите бебето да мърда? И къде долу ниско предполагам?
Шишарче посещавала съм психолог няколко пъти. Сега нямам нужда да го правя. Нагласата ми просто е такава. А и съм на мнение, че спокойна майка - спокойно бебе. Чувствам се по-добре като не се замислям за всяко нещо.
Купих си къща с кредит за 35 години. Това реално пак е поставяне каруцата пред коня. Но аз съм такъв човек.
Да разкажеш как е минало утре.

# 21
  • Мнения: 585
Усеща се като потупване, пърхане на пеперудка.

Аз усещам нещо, но още не мога да различа, дали не е просто от червата не знам.

Шишарче, не съм посещавала, но съм много ЗА, не е срамно, както някой мислят, напротив. Човек трябва да се грижи освен за физическото и за психическото си здраве, които са абсолютно свързани.

# 22
  • Мнения: 1 460
И аз това щях да питам, как различавате, че не са газове например.

Иначе за психолога не съм, но не съм имала нужда. Те са хора с професия, не виждам нищо срамно.

# 23
  • Мнения: 683
Честита нова тема и спокойно прекарване на празниците. Simple Smile

Аз го усещам като трепване на мускул, но отвътре. Понякога трудно се различава, но като го усетиш няколко пъти разбираш кога е бебето. Много странно, но при мен като мърда много започва едно леко напрежение като при цикъл. Когато се случи това почти винаги го усещам да мърда. Случва се повечето дни сутрин и по обяд след 11 и вечер след 18 часа.

Момичета, май не сме обсъждали темата за стволовите клетки досега. Вие имате ли планове да замразявате? С първото дете не го направихме, но сега мисля да направя проучване по темата.

# 24
  • Мнения: 1 889
С първата бременност имаше кампания за безплатно даряване. Ама родих в час, в който на никой не му беше удобно да се занимава с това и не взеха материал. Сега също не мисля да заплащам.

За движенията. Усещам как нещо се движи в мен. Когато ми е лошо не е никак приятно. Не са газове. Усещането е коренно различно. Най-осезаемо е вечер към момента.

# 25
  • Мнения: 221
Така описано от вас, започвам да се чудя дали и аз не усещам точно движение 😁 ниско долу е и е нещо между лек спазъм и движение, но не бих казала, че има общо с къркорене на червата.

# 26
  • Мнения: 370
При мен от няколко дни има една лека прорязваща болка ниско долу в дясно от време на време. Чудя се дали не е някое малко ритниче? Последно бебето беше застанало на дъга по очи, с крачета долу. Също така се чудя дали не ми притиска пикочния мехур, защото ставам по 5-6 пъти на вечер.

# 27
  • Мнения: 88
Спешен въпрос! Котката ми избяга, след около половин час я хванах, но се биеше с друга котка и ме захапа много силно и на дълбоко. Промих със спирт, но не знам друго трябва ли да правя. ЛЛ не вдига и нормално. Котката е ваксинирана.

# 28
  • Мнения: 1 889
Имате ли изследване за антитела на токсоплазмоза? Ако са високи няма какво да се притеснявате. Промивате раната да не стане инфекция и това е.

# 29
  • Мнения: 585
Спешен въпрос! Котката ми избяга, след около половин час я хванах, но се биеше с друга котка и ме захапа много силно и на дълбоко. Промих със спирт, но не знам друго трябва ли да правя. ЛЛ не вдига и нормално. Котката е ваксинирана.

Нищо няма. Спирт, риванол, лепенка. Ще мине!

Ако е улична котка се бие тетанус (нз за бременни как стоят нещата), но вашата си е ваксинирана и т.н.

Стволови клетки няма да замразявам.

Оффф, много съм хремава. Sad

Общи условия

Активация на акаунт