Октомври е далече, а в коремчето расте мъничко човече Тема 4

  • 15 560
  • 626
  •   2
Отговори
# 345
  • Мнения: 132
Аз също спя с обикновена възглавница м/у краката. Но аз по принцип си спя така и преди ми беше много удобно, гледала съм че така гръбнака има най-изправена и подходяща поза при спане на една страна.
Moonlit, аз също имам херния. Появи ми се няколко месеца след първото раждане и не намерих време да я оперирам, та сега ще трябва да я пазя. Боли си ме от време на време, например вчера.Като цяло преди време ме разколебаха и противоречивите мнения дали да я оперирам (понеже била малка) и това, че при втора бременност няма гаранция, че няма да изпусне пак. При мен обаче 3 хирурзи бяха на мнения, че за моя случай класическата операция, ще е с по-малък белег и подходяща от лапароскопската, защото няма и да има навлизане в коремната кухина.
mommy22, при нас случая е сходен със закупено ново жилище, което трябва да се обзаведе и направят бани, та е кантарно  дали  ще се случат нещата до края на октомври.
Хубава и слънчева събота, момичета! ☀

# 346
  • Мнения: 62
Вчера една мама ми показваше как ползва нейната възглавница за бременни и вечерта реших да се оградя с по една възглавница, спя на една страна, много удобно ми беше, чак толкова, че днес не ми се ставаше от леглото. Вече от доста време едвам се завъртам в леглото, странно, но факт, имам предвид, че ми се струва рано. Също така и по-бавно се движа и всичко е на забавен каданс, но се чувствам добре.

# 347
  • Мнения: 1 972
И ние сме на квартира, защото домът ни е в ремонт. Не виждам как ще стане да се пренесем, всичко занулихме покрай ин витрото. Сега ще има разходи по посрещане на новия живот. Да сме живи и здрави, някой ден ще се случи. До тогава не го мисля.

# 348
  • Мнения: 61
Аз в момента съм на този форум, да ви кажа има доста интересни лекции, които обхващат много теми, има и много фирми които дават мостри, утре също са тук след 10:00 (става въпрос за Пловдив, х-л Санкт Петербург)
Момичета, някоя мисли ли да ходи на форума "мама знае" утре в хотел Санкт Петербург в Пловдив

Аз ще ходя на това събитие, но не съм сигурна кога точно ще отида и колко ще остана: https://parentacademy.bg/events/akademia-za-roditeli-plovdiv-2024/

# 349
  • Мнения: 1 972
Покрай вас и аз сега се регистрирах за един форум на 15.06. в Бургас.

# 350
  • Мнения: 39
Вие къде запазихте час за фетална морфология 20-22 седмица? Аз имам час за д-р Павлова в МЦ Марковс, но се двоумя? По принцип съм много доволна от нея.

# 351
  • Sofia
  • Мнения: 4 106
Пак в Марковс, но при д-р Ивелина Димитрова записах. Много съм доволна от първата фетална при нея.

# 352
  • Мнения: 225
И аз в Марковс записах при проф. Марков. Нямам лични наблюдения засега.

# 353
  • Мнения: 39
Пак в Марковс, но при д-р Ивелина Димитрова записах. Много съм доволна от първата фетална при нея.
За нея съм чела много добри отзиви.
При проф. Марков съм ходила при предишната бременност.

Последна редакция: сб, 18 май 2024, 23:46 от Stasy28

# 354
  • Мнения: 140
Аз бях при АГ в Марковс, не по ФМ, а за преглед за второ мнение за “скъсената ми шийка”. АГ-то прецени, че не е скъсена и според нея е нормална, 36мм. Предложи все пак Специалист по ФМ също да я погледне и аз се съгласих, точно в точи момент в клиниката беше д-р Марков. Той се отзова много бързо, казаха му за причината на посещението ми, съмнения за скъсена шийка, той седна пред ехографа, измери ми я много бързо, много точно, много добре знаеше как и къде да гледа, много доволна бях от прегледа и категорично за 15 секунди заяви “36мм, чудесна шийка”. На мен ми се стори просто по-затворен, по-обран, много спокойствие лъхаше от него. Реално не съм комуникирала с него кой знае колко, той дойде повикан от провеждащата прегледа АГ и предимно с нея и сестрата размени няколко думи, по-скоро бих използвала определвнието “обран”, вместо “неприветлив”, така ми се стори за краткото време. По негово предложение погледна и сърцето и кръвоносните съдове на бебката, въпреки, че не бях на преглед за ФМ, просто предложи така и така е пред ехографа, което ми се стори много мило предвид, че извънредно го повикаха.

# 355
  • Sofia
  • Мнения: 4 106
Аз бях при АГ в Марковс, не по ФМ, а за преглед за второ мнение за “скъсената ми шийка”. АГ-то прецени, че не е скъсена и според нея е нормална, 36мм. Предложи все пак Специалист по ФМ също да я погледне и аз се съгласих, точно в точи момент в клиниката беше д-р Марков. Той се отзова много бързо, казаха му за причината на посещението ми, съмнения за скъсена шийка, той седна пред ехографа, измери ми я много бързо, много точно, много добре знаеше как и къде да гледа, много доволна бях от прегледа и категорично за 15 секунди заяви “36мм, чудесна шийка”. На мен ми се стори просто по-затворен, по-обран, много спокойствие лъхаше от него. Реално не съм комуникирала с него кой знае колко, той дойде повикан от провеждащата прегледа АГ и предимно с нея и сестрата размени няколко думи, по-скоро бих използвала определвнието “обран”, вместо “неприветлив”, така ми се стори за краткото време. По негово предложение погледна и сърцето и кръвоносните съдове на бебката, въпреки, че не бях на преглед за ФМ, просто предложи така и така е пред ехографа, което ми се стори много мило предвид, че извънредно го повикаха.
Кой лекар Ви е излъгал за скъсяването?

# 356
  • Мнения: 1 972
Той е специалист. Затова и като такъв освен шийката е прегледал всичко. Като ходих за консултация при кардиолог само за консултация също бях изненадана. Бях вече с ниско кръвно, не го вдигах, очаквах да не стоя повече от 5 минути, но 30 минути не ме пусна, сърцето ми преглеждаше и т.н.

# 357
  • Мнения: 8
Момичета, един въпрос за “лека нощ” 😄
някоя от вас ползва/ла ли е възглавница за бременни?
[/quote]
аз спя на една дълга почти колкото мен плюшена играчка авокадо. Преродих се! Адски удобна, мекичка -с нея се въртя 😂.
Много дълбоко вече спя откакто съм с нея.

# 358
  • Мнения: 395
Аз също съм с отлични впечатления от проф. Марков. Стори ми се много сърдечен и предразполагащ, обясни подробно всичко по време на феталната, отговори ни на всички допълнителни въпроси, дори ми препоръча лекар близко до мен, ако не мога да се прибера в България за следващата фетална. С две думи, освен като специалист, който много си разбира от работата, ми направи и много добро човешко впечатление.

airgirl, благодаря за споделения опит! А казаха ли ти дали можеш да родиш естествено с херния? И каква е твоята херния? Моята е ниско в свивката от едната страна, май ингвинална се води, ако има значение.

Ние днес ходихме в един бебешки хипермаркет да се ориентираме какви колички, столчета и легалца се предлагат наоколо. В резултат на това, аз лично клоня към количката, която си харесах в България, по-лека и маневрена ми се стори от всички, които гледахме днес, може би с изключение на Easy walker Jimmey.  Също така, твърдо решихме бебешките мебели да са от ИКЕА, сетчето Sundvik.

# 359
  • Мнения: 132
Аз също от първата бременност съм с чудесни впечатления от проф. Марков- бях на 2-ра и 3-та ФМ тогава при него. Личи си, че е голям професионалист, но беше и комуникативен по време на прегледите. Знам обаче, че е много директен както когато всичко е наред го казва директно така и ако не е. Сега съм записала две 2-ти ФМ при проф. Марков и чакам график на доц. Чавеева. Някоя от вас да е ходила на прегледи и да се следи/ ла при д-р Коновалова?

Общи условия

Активация на акаунт