Купуване на ЧИСТА ХРАНА

  • 761 153
  • 6 490
  •   2
Отговори
# 6 480
  • Мнения: 19 143
Имаше едни сладоледи на Чичо Чарли без захар, но не знам какъв подсладител съдържат вместо захар

# 6 481
  • София
  • Мнения: 1 117
След две седмици си идвам в България. Има ли шоколади и сладолед, подсладени само със стевия и/или еритритол и къде да ги търся? Имам фруктозна непоносимост, а захарта и медът не са опция за мен.

Този шоколад е страхотен, само със стевия е. https://www.forlife.bg/produkt/shokolad-steviya

Сладолед без захар съм хапвала на Gelato & Latte, беше страхотен, сладоледажийницата им е срещу БНТ на ул. Сан Стефано.

Те имат и кето вариант, в който подслаждането е с еритритол. Имат магазинче и в кв. Изток, Есте. Понякога си взимам, защото аз съм с ИР и не трябва да консумирам захар. Имат и сорбетата, но предполагам, че не са ти опция, защото са с естествената си фруктова захар.

# 6 482
  • Мнения: 5 403
Горските плодове не са ми проблем, а ако са със сметана се понасят по-добре. Мисля да си направя домашен сладолед с тях и йогурт, ама в България няма шанс. Може би трябва да се насоча към кето храните, стига да не съдържат ксилитол. Той е подходящ за наследствена фруктозна непоносимост, моята е интестинална и трябва да се избягва.

# 6 483
  • Мнения: 9 573
Хубав сладолед има на Раковски до пл. Славейков (до Лили срещу Била). Има и без захар, вероятно и той е супер. Но си е цифра.

# 6 484
  • Мнения: 10 693
Zenata, колко струва 100 гр.?
Boss, 74 гр. струва около 5 лв., а е пълен с боклуци..

# 6 485
  • Мнения: 9 573
Не мога да кажа точно, но купичка с две топчици беше около 10 лв. Поне извадих машината за сладолед Stuck Out Tongue Winking Eye

# 6 486
  • Мнения: 1 215
Качественият занаятчийки сладолед е супер скъп, но си е класически, т.е. с ужасно много захар. Например Савини - една топка май е към 6-7 лв и не си спомням да съм виждала Кето вариант без захар, но те експериментират доста и може и да са пуснали. Gelato & Latte май са една идея по-достъпни, но пак цените нямат нищо общо с пакетиран индустриален сладолед.

# 6 487
  • Мнения: 1 879
Едно кило захар е два лв.
Каква е тази сметка в уравнението, че една топка да е 6,7 лева?

# 6 488
  • Мнения: 1 215
Едно кило захар е два лв.
Каква е тази сметка в уравнението, че една топка да е 6,7 лева?


Обърнете се към производителя с този въпрос.

Предположение - сигурно има връзка с това, че на повечето пазари цената се определя повече от търсене и предлагане, а не толкова от себестойност 😜 То и себестойността на 1 количка май е 20-30 стотинки, ама се продава за 2 лв

# 6 489
  • Мнения: 10 693
1 кг. Сладолед от Fabrica Gelato, които работят с истински съставки, струва 54 лв. с поръчка от тейк ауей.

По-евтин е от Бос.

# 6 490
  • Мнения: 35
Този е любим на моето семейство и е уникално вкусен: https://www.ebag.bg/sladoled-coppa-della-maga-dvoen-shokolad-bez-zakhar/571873

Общи условия

Активация на акаунт