Дълготраен страничен ефект от капки за разширяване на зениците (мисля).

  • 362
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте, преди 2 години ходих на очен лекар и ми разшириха зениците ми, за изследване. След това имам много чувствителност към ярките светлини. След няколко месеца ходих на друг очен лекар, викат нямаш нищо с очитите ти всичко ти е нормално. Но това чувствително към ярките светлини не ми мина след тези капки за разширяване на зениците, все още страдам от този страничен ефект. Какво съветвате?

# 1
  • Мнения: 362
Какво имате предвид под "ярките светлини" ? Силното слънце? Отражението от фаровете на автомобилите?

# 2
  • Мнения: 36 047
тъмни очила с висока защита дори и зимата

# 3
  • Мнения: 2
тъмни очила с висока защита дори и зимата
Не помагат..

# 4
  • Мнения: 362
тъмни очила с висока защита дори и зимата
Не помагат..

Тогава би трябвало да е свръхчувствителност към светлина. Идва с годините при някои хора - това не означава, че са много възрастни, а просто реагират на светлината по друг начин.

Тъмните очила са за малко време, защото и светлината намалява или се увеличава  непрекъснато (при облаци, които идват и изчезват напр).

Опитвали ли сте стъкла фотосолар или хроматични се наричат (не знам кой термин се използва на бг). Това са стъкла, които променят цвета си от прозрачни през светлокафяви до по-тъмнокафяви или до много тъмни само под въздействието на слънчевите лъчи.
Така получавате точната защита на окото, без да е нито много тъмно стъклото, нито много светло. Адаптира се самО.

Заедно с това регулирате непрекъснато светлината с щорите в къщи и/или пердета.

# 5
  • Мнения: 428
Пробвайте да капете морска вода, продава се на ампули в аптеката, помага за очи

# 6
  • Мнения: 4 687
Няма общо с разширяването, просто сте с висока чувствителност. Ако хубави слънчеви очила не помагат, направете подробно изследване, може проблемът да не е в очите, а другаде. Фотосоларни са очилата, правила съм си, адски неудобни и грозни, каквито и стъкла да слагат. На сняг стават сиви, на слънце виолетови, като влезеш от слънце на сянка не виждаш, докато не се променят, като излезеш от сянка на слънце минава време, докато потъмнеят, а за шофиране с такива очила не трябва да минаваш през тунели и сенчести места, защото става направо опасно.

# 7
  • Мнения: 362
Няма общо с разширяването, просто сте с висока чувствителност. Ако хубави слънчеви очила не помагат, направете подробно изследване, може проблемът да не е в очите, а другаде. Фотосоларни са очилата, правила съм си, адски неудобни и грозни, каквито и стъкла да слагат. На сняг стават сиви, на слънце виолетови, като влезеш от слънце на сянка не виждаш, докато не се променят, като излезеш от сянка на слънце минава време, докато потъмнеят, а за шофиране с такива очила не трябва да минаваш през тунели и сенчести места, защото става направо опасно.

Vessela Nickolaeva, здравейте.
Аз нося такива хроматични (фотосоларни) очила от много години.
Имам точно обратни на вашите впечатления. Не подлагам на съмнения вашия опит, вероятно се дължи  на качество на стъклата, кой е производителят и т.н
От сянка на слънце при моите не минава време да потъмнеят, а става веднага, за секунди. Също и за шофиране са идеални, имат в повече и антирефлексно покритие, което е и за шофиране, и за компютър.

Подобно на това, което описвате, съм забелязала само при първите ми фотосоларни очила, но това беше 1989 г.

# 8
  • Мнения: 4 687
1989 г. идея съм си нямала, че някога ще нося очила. Няколко чифта съм си правила, скъпи стъкла. Последно преди години, но в съвременния свят, след 2007 г. примерно, майка ми и по-късно.

Секунди - 30 секунди е половин минута. До минута-две поне трябваше да чакам, което ми е неудобно, макар да звучи малко като го кажеш така. И са ми грозни, не можах да намеря естетически, нито на себе си, нито на другите. Авторът на темата - фотосоларните затъмняват по-малко от хубави слънчеви. Дори най-потъмняващите не ми бяха достатъчно тъмни при слънце.

# 9
  • Мнения: 14 959
Не е от капките. Имам същия проблем. Фото стъкла не помагат особено, нужни са слънчеви очила.

Общи условия

Активация на акаунт