Драган или Драго?

  • 3 420
  • 126
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 944
Драговест,
изчанчено, но не е нито Драго, нито Драгой, е ще му викат Драго, "скъпа вест". Помислете в бъдеще Драго какво бащино име ще дава, Драгов?
Драгой не сме споменали май.
Дориан -- минава ли за кръстен на баба Драга?

# 31
  • Мнения: 5 317
Вие ли ще имате дете или близките Ви? Вие ли ще раждате?
Драган не бих причинила дори на бившия си.

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 6 099
Дамян е хубаво мъжко име и някак бризко до Драган по-звучене.
Нищо общо! Направо настръхнах.
Дамян се казва синът ми и съм пристрастна. "Драган" не бих го причинила на детето си. Архаично ми е.
Гласувах за Драго, но за мен това е умалително име. Като цяло нито едно от двете не ми харесва.
Не обичам и имена, които завършват на -слав или -мир. Така че не бих избрала и Драгомир. Моето име завършва на -слава и цял живот ми е пречила тази притурка.

Драгостин го намирам за симпатично.

Последна редакция: нд, 05 май 2024, 00:20 от Brin de muguet

# 33
  • Мнения: 5 640
Драган. Наистина другото е като галено.
Страхотно име, между другото, харесва ми.

# 34
  • Мнения: 586
Драгомир. Драган е направо.. хич не е хубаво.

# 35
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 309
От вашите две имена-Драган.Архаично е,но поне е цяло име.
Драго е галено.
От предложените до тук имена-Драгомир отпада,Драгослав,Драгостин ми харесват.

На баба Драга ,аз лично бих използвала две-три букви от името и бих избрала примерно Дарин,Давид,Дамян.

Хубаво е,че искате да уважите бабата,но помислете и за детето.То цял живот ще носи това име.
Драго ми звучи несериозно.Един ден детето ще порасне.
Едно е например
доктор Драго Иванов
Друго е
доктор Драгослав Иванов

# 36
  • Мнения: 21 588
Драган е съвсем нормално име. Драго е галеното му.
Не мисля, че детето ще има проблеми с това име.

# 37
  • Мнения: 121
Моля ви, не си кръщавайте детето Драган.

# 38
  • Мнения: 8 247
Какво му е на името Драган? С какво е по-различно от всички, които завършват на ан/ян? Боян, Юлиян, Цветан, Калоян, Огнян, Иван и т.н. Нормално българско име. Звучи добре, има съкратена форма. Нормално ще се изписва и на латиница. Образува лесно бащино име - Драганов.

# 39
  • Мнения: 6 572
На мен Драган ми звучи ужасно.

# 40
  • Мнения: 18
Не разбирам как още има хора, които си кръщават децата на баби и дядовци? Бабата е Драга и горкото дете цял живот ще носи нелепо и архаично име... Ужас.
Нито едно от предложените имена не ми допада. Бебе Драгомир, Драго или Драган ми звучи като 50-годишен чичак.

# 41
  • Мнения: 18
Благодаря на всички, които отделиха време да отговарят!

Драгомир е хубаво име, но близки хора имат проблем или с Драгомир, или с Драган... (Засега се опитаме да намерим "идеален вариант")

Разбира се няма как да предвидим дали детето ще си хареса името, но все пак настроението на обществото играе роля за това. Например дали името се смята за остаряло, разни стереотипи и т.н. Затова искахме да чуем мнения на повече хора конкретно за Драган и Драго как звучат сега, в контекста на това как се кръщават децата в днешно време.

Как ли не да се съобразявам с близки при избора на име на дете?! Това е решение, което се взима само от теб и мъжа ти! Не знам в какви времена живеете, като отпреди 40 години...

# 42
  • Мнения: 21 588
Може да обичат баба си.

# 43
  • Мнения: 18
Може да обичат баба си.

Съдейки по останалите писания на авторката, по-скоро ми намирисва на натиск и "традиции" в нейното семейство. И класиката - какво ще кажат хората.

# 44
  • София
  • Мнения: 1 150
Драган ми идва твърде архаично. Драго за мен е по-благозвучно, макар да е галено, и бих избрала него от имената в анкетата, ако държа да кръстя детето дословно на баба Драга.

Общи условия

Активация на акаунт