Американски колеж - тридесета тема

  • 12 449
  • 169
  •   2
Отговори
# 135
  • Мнения: 19 334
Аз съм го пропуснала това . Ако е било на мейл, аз имам някакъв проблем с моя хотмейл. И датите за файнълите не бях получила.
Радвам се, че са се вслушали.

# 136
  • Мнения: 609
Дами,
Как се процедира ако се съмнявам в капацитета и адекватността на даден учител? В това дали реагира правилно, дали поведението не е тенденциозно и дали просто не прави copy/paste като поставя оценки?

# 137
  • софия
  • Мнения: 25 651
Говорили сме с Ангелова.

Вече съвсем съм вдигнала ръце. Изморих се. При нас има учител, който не преподава нормално (има си готови презентации, които прожектира, не се решава дори по 1 задача), което се отразява върху качеството на усвояване на материала по предмета в профила (децата не зная неща, не са упражнявани). Учителят от профила е установил слабостите, индивидуално всеки се опитва да наваксва.

# 138
  • София
  • Мнения: 5 045
Би трябвало така да върви комуникацията:
Учител
Р-л катедра
М. Ангелова
Президент на колежа

Разговор с учителя опитахте ли?

# 139
  • Мнения: 609
Призма,
Говорих на родителската ама там положението е малко: Дървен философ.
Мисля да пиша мейл довечера, но искам малко да се успокоя, че гневът не е добър съветник.

Zvanche,
Имахте ли среща с ръководител катедра и някакъв ефект след това?

Последна редакция: чт, 09 май 2024, 17:56 от raly78

# 140
  • Мнения: 4
Тези учители по математика ли са? Как с презентация ще се преподава този предмет? Последните страници в диалога са доста обезсърчителни Sad .  Ако наистина има неадекватни преподаватели, каква е разликата с обикновеното държавно училище?

# 141
  • софия
  • Мнения: 25 651
Zvanche,
Имахте ли среща с ръководител катедра и някакъв ефект след това?
Не, рали, отказала съм се. Писна ми едно и също всяка година в една и съща катедра.
Не се решават задачи в час, дават се за домашно😁Приемам, че е различен подход на преподаване, иновативен и близо до университетски.

Госпожата по мат, която дойде тази година, е разкошна. Изобщо всички  бг преподаватели по мат, с изключение на странния в 9. клас, с които е имала часове, наистина са чудесни.

# 142
  • Мнения: 708
Здравейте, здравейте!

Да питам “старите пушки” - между профилите математика, предприемачество и ИТ има само един предмет разлика - останалите еднакво интензивни ли са? Примерно математиката в математическия по-тежка ли е от математиката в софтуерните науки?

# 143
  • София
  • Мнения: 5 045
По програма са еднакви. Въпросът е в мотивацията на учениците и в това, кои учители поемат съответните паралелки.  Между физика и информатика по отношение на математика не знам да има разлика. При предприемачеството може би се усеща такава разлика.

# 144
  • софия
  • Мнения: 25 651
Не мога да кажа, защото нямам база за сравнение между отделните профили. По програма броят часове мат е един и същ и остава това, което е написала призма.

# 145
  • София
  • Мнения: 115
Още един въпрос за профили и матури: Ако детето е избрало профил математика, може ли за избираеми матури да запише АЕ  ПП (първа избираема, профилирана подготовка) и МАТ ОП (втора избираема, общообразователна подготовка) или математиката от втората избираема матура трябва да е профилирана подготовка?

# 146
  • София
  • Мнения: 1 036
Ако учи профил математика не може да се яви на избираема матура математика ОП. Трябва да е пак ПП. Поне аз така разбрах... Ще опитам да намеря официална информация.

Последна редакция: пт, 10 май 2024, 18:32 от esma

# 147
  • София
  • Мнения: 115
И на мен ми звучи логично да е ПП, но познати от Първа английска твърдят, че може ОП, та се обърках

# 148
  • София
  • Мнения: 1 036
И на мен ми звучи логично да е ПП, но познати от Първа английска твърдят, че може ОП, та се обърках
Проверих Simple Smile :

# 149
  • София
  • Мнения: 115
Много благодаря, тук вече няма място за интерпертации:)

Общи условия

Активация на акаунт