Мартенски бебчета 2024 - пролетни бебчета мама радват (тема 1)

  • 8 204
  • 359
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 174
А някоя мама да е на Нан Комплийт Комфорт или Нан АР?
Моя мъж взе да има но не сме я ползвали защото си кърмя даже незнам тези пророрции дали са така как пише на котията.Защото личната каза ако не достигне кърмата една лъжичка хумана със малко вода вие как я ползвате

За бебе на 2 месеца почти 4 лъжички х 30гр. - 120 мл сме в момента. Обаче говоря за Нан!

Последна редакция: сб, 04 май 2024, 23:07 от radostnocvete

# 181
  • Мнения: 6 374
Леле момичета, бебка ще ме подлуди направо...
Днеска реши да откаже тотално да пие от шише. Даже и  кърма от шише не иска. Иска само да суче. А аз мляко почти нямам.
Ииии... Давам гърдата и дебна. Като си затвори очите тикам шишето на мястото на зърното. Не че успях да я излъжа... Ама айде от нея да мине, че беше много гладна вече.
Часът е вече 9, а тя е само на 300мг АМ до момента. Sob
И само  ръмжи като мечка. Disappointed Relieved

Цветенце, как е акото днеска?

# 182
  • Мнения: 47
И при мен положението е зле… Ръмжи като мечка и моето момиче… Търси да суче, а нямам кърма… намаля и почти спря, а до преди два дни имах, че даже замръзявах…

# 183
  • Мнения: 6 374
Пълна мистерия ми е това с кърмата.
Направих си гърдите на салата да ги цедя, че уж да тръгне повече и НИЩО.
Няма и няма. Frowning1
А тъпото АМ не стига че е скъпо, ние сме и на хипоалергенно на двойна цена..., ами да го направят поне по вкусно да е.
Малката реве за цици, а на мен ми иде да ревна заедно с нея. Sob

# 184
  • Мнения: 418
Често кърмата намаля значително преди цикъл. При мен също много, много намаля. От вчера изпитвам силна неприятна болка и първо се притесних,че е нещо от операцията, но се замислих и с това намаляне на кърмата не може ли да е предстоящ първи цикъл. Матката ми още не се е прибрала изцяло, та кой знае...
И моето момче грухти на гърдата и се сърди,че е "празна" почти.

# 185
  • Мнения: 174
Леле момичета, бебка ще ме подлуди направо...
Днеска реши да откаже тотално да пие от шише. Даже и  кърма от шише не иска. Иска само да суче. А аз мляко почти нямам.
Ииии... Давам гърдата и дебна. Като си затвори очите тикам шишето на мястото на зърното. Не че успях да я излъжа... Ама айде от нея да мине, че беше много гладна вече.
Часът е вече 9, а тя е само на 300мг АМ до момента. Sob
И само  ръмжи като мечка. Disappointed Relieved

Цветенце, как е акото днеска?

Днеска ако няма... Вчера и онзи ден го изакахме с термометърчето и излезе това зеленото течното. Днеска реших да не го мъча и без това е със силни колики детето и му наблегнах на масажа да му раздвижи перисталтиката. Всичко съм му спряла - капки за колики вече 1 седмица, Пандата спрях втори ден и тази добавка от 1 лъжичка от другата формула Нан я спрях, просто защото не помага. Реално си е със запекче 2ра седмица, ама миналата поне акаше на топчета, а сега - нищо без помощ. Според мен не е диария, защото са еднократни и то с помощ и детето видимо си е добре (слава богу). А ти на какво хипоалергенно си и защо? Дай малко инфо. Другата седмица имаме 1ва ваксина и ще говоря да сменим тоя Нан с нещо по мазничко, та да ака...

Днеска голям стрес... двама човека държим количка и без малко да я обърнем. Бебо леко се килна вътре, но не разбра нищо милото. Добре че бебешкия кош е с покривалото зачулен още. Внимавайте много! Още го мисля и тръпки ме побиват... 😢😢😢

# 186
  • Мнения: 188
Явно всички имаме един и същ проблем аз искам да си кърмя нищо че имаме хумана но е много по полезно за бебка да си е на кърма поне още някои месец

# 187
  • Мнения: 418
radostnicvete, това с количката ми се случи и на мен с майка ми. Така надолу я наклони, че направо тръгна да го изсипва. Добре че беше зачохлен в коша и реагирах бързо. Направо си видях живота на лента и после целия ден ми беше тежко на гърдите. Наистина трябва да се внимава с тия кошове за новородени особено по бордюри. Айде "летният' си е с колани, ама сега...
И ние сме на ваксина на 16-ти и ми е притеснено.
Можете ли да повярвате как минаха 2 месеца...😳😳

# 188
  • Мнения: 2 260
Не помага ли просто да слагате детето на гърда по-често? Знам, че звучи банално, но не е ли това начина да се даде сигнал към гърдите и мозъка да произвеждат мляко. Аз първите три дни в родилното нямах почти никаква кърма, но в болницата не ми даваха никаква опция почти за АМ и помпи. Додаваха ми 5-10 мл да дохранвам колкото да не умре от глад и ме караха да слагал на гърда, докато в един момент кърмата просто тръгна и не съм поглеждала към адаптирани млека. Нямаме такова вкъщи. Никога не съм теглила бебето преди и след хранене или да се цедя, за да гледам колко ще изяде. Слагам на гърда, храня, ако ревне, че е гладно след час пак слагам. Понякога се събужда или яде на два часа, понякога на 4-5. Някакси не си дадох вариант В и ума ми и организма ми нямат избор освен да произвеждат.

Надявам се споделяйки това да не разсърдя или огорча някой, а просто да ви надъхам да опитвате. Чайове, тиквени семки на мен ми помагат. Може пък и от моята гледна точка да е странно как така няма да има мляко - сит на гладен не вярва. Махали ли сте нощното кърмене?

# 189
  • Мнения: 6 374
Не съм махала нощното хранене.
При мене нямаше как, че кърмата ми слезе чак на 4тия ден. Преди това само по няколко капки коластра имах. А детето реве гладно, та се къса.
После пък бебка спеше по 3-4 часа непробудно, защото АМ е по засищащо и пак нямаше как да суче по често. Гледах да цедя с помпата, ама така и не тръгна достатъчно количество.
А сега, вече 50 дена по късно, едва ли нещо ще се промени.

Цвете, моята беба прави диария от обикновените АМ. Даже и аз ако ям млечни и кърмя, също. Казаха че е алергия към млечния протеин.
Трябва да е на мляко с изцяло преработен млечен протеин, че има и такива с частично преработен. И тях ги пробвах. По добри са на вкус, ама пак диария.
Та по принуда сега сме на Алмирон пепти, ама не ѝ понася много май. понеже също не ака всеки ден самостоятелно, въпреки че нямаме твърди изпражнения. Казаха ми да я изаквам веднъж на ден, ако не ака сама.

Друго такова мляко е Фризолак АС. Ама негодиректно го плюе.
Мъжо ми тази вечер ме навива да пробеваме и някое друго. А то не е и много хубаво да се сменят млеката. Трябва поне седмица за да свикне коремчето и тинтири минтири... Докато си намерим млякото ще минем на пържоли ми се струва. Confused
И всички лекари ми казват че изцяло преработените хипоалергенни не  били вкусни, ама беба щяла да свикне. Само че беба май е на друго мнение и хич не ще да свиква. Cry

# 190
  • Мнения: 174
Не съм махала нощното хранене.
При мене нямаше как, че кърмата ми слезе чак на 4тия ден. Преди това само по няколко капки коластра имах. А детето реве гладно, та се къса.
После пък бебка спеше по 3-4 часа непробудно, защото АМ е по засищащо и пак нямаше как да суче по често. Гледах да цедя с помпата, ама така и не тръгна достатъчно количество.
А сега, вече 50 дена по късно, едва ли нещо ще се промени.

Цвете, моята беба прави диария от обикновените АМ. Даже и аз ако ям млечни и кърмя, също. Казаха че е алергия към млечния протеин.
Трябва да е на мляко с изцяло преработен млечен протеин, че има и такива с частично преработен. И тях ги пробвах. По добри са на вкус, ама пак диария.
Та по принуда сега сме на Алмирон пепти, ама не ѝ понася много май. понеже също не ака всеки ден самостоятелно, въпреки че нямаме твърди изпражнения. Казаха ми да я изаквам веднъж на ден, ако не ака сама.

Друго такова мляко е Фризолак АС. Ама негодиректно го плюе.
Мъжо ми тази вечер ме навива да пробеваме и някое друго. А то не е и много хубаво да се сменят млеката. Трябва поне седмица за да свикне коремчето и тинтири минтири... Докато си намерим млякото ще минем на пържоли ми се струва. Confused
И всички лекари ми казват че изцяло преработените хипоалергенни не  били вкусни, ама беба щяла да свикне. Само че беба май е на друго мнение и хич не ще да свиква. Cry

Олее... Абе не ми се ще да сменям мляко, но ще видим какво ще излезе.
Тая вечер имаме прогрес, в спалнята не се диша. 😀 Явно се раздвижиха чревцата. Пак е зелено, но взе да сгъстява една идейка. Тва да не е от мощните му колики???😳😳😳 А има ли други бебчета с много силни колики и почти постоянно плачещи? Казват, че момченцата са по-чувствителни.
Та, това не е запек като миналата седмица с топчетата, а по-рядко като честота изхождане. Да не се бъркат и др мами.

radostnicvete, това с количката ми се случи и на мен с майка ми. Така надолу я наклони, че направо тръгна да го изсипва. Добре че беше зачохлен в коша и реагирах бързо. Направо си видях живота на лента и после целия ден ми беше тежко на гърдите. Наистина трябва да се внимава с тия кошове за новородени особено по бордюри. Айде "летният' си е с колани, ама сега...
И ние сме на ваксина на 16-ти и ми е притеснено.
Можете ли да повярвате как минаха 2 месеца...😳😳


Времето хем ми минава в еднообразие, хем пък някак супер бързо. Почти 2 месеца, а онзи ден аз се нааквах как ще се ражда и т.н.😢😂

# 191
  • Мнения: 418
Е да, еднообразието няма как наистина, ама сега около 3 -4 месец ще почнат да стават по-интересни децата хехе

# 192
  • Мнения: 6 374
Цветенце, не мисля че е от коликите.
Но дано да е нещо инцидентно и да се нормализира.
Гледай да оригвашхубаво детето. Може и посредата на храненето и после пак накрая. Има и шишета с антиколик биберони. Не че са панацея, но гълтат доста по малко въздух бебоците като се хранят с тях.
Моята поне няма колики. Но като прави диария имаше доста газове и я наболяваше коремчето докато се изпръцка.
Грабвам я аз ихуквам по лекари, че много плаче.
Един вика че има колики. Друг вика че няма колики. Трети вика, че с преработеното мляко няма как да има колики... Пък аз без да се усетя  ям една луканка с млечен протеин във нея (явно сухо мляко са добавяли) и се чудя защо детето е още с диария въпреки специалното мляко.
Смених  млякото с частично преработено. И се светнах да спра да ям луканка. Млякото си го хапваше със кеф и доволно количество и спря да плаче. Та се оказа че е от глад (че не го иска изцяло преработеното), а не от колики.
Да ама от частичното пак диария. И док каза че не става. И пак сме на гадното мляко. И снощи пак реввв. Този път защото се опитвам да и набутам шишето. Изтормозих си детето. А е изяла само 420АМ.Cry Цял ден ми се хили пумпала, а аз се пукам през гърба че не яде достатъчно. Scream
Поне акитата са ѝ добре сега.

При запек също може да боли коремчето, което е различно от класическите колики.

ПП : Преди малко сука. И изпи 10гр АМ. И е още гладна, ама не..... Дъвчи настървено биберона и ръмжи кат мечка стръвница. Angry

Последна редакция: нд, 05 май 2024, 08:11 от geizer

# 193
  • Мнения: 95
Порастват бебоците ❤️ моя сладур вече започва да похитрува и да иска да се гушка без да има нещо. Иначе тези дни спи неспокойно, спи си и изведнъж проплаква, не се буди и си продължава да си спи и само се върти и се удря в стените на кошарката като разпъва ръцете максимално в двете посоки.

Иначе го боли коремчето от време на време, но с масажче и гушкане на топло върху нас се оправят нещата, а и капките си му помагат вероятно защото се случва, ако не му ги дадем навреме да има подуване на коремчето от газове. Педиатъра каза че има колики, като го преслуша, ама не е да се дере от реване.

# 194
  • Мнения: 64
Не помага ли просто да слагате детето на гърда по-често? Знам, че звучи банално, но не е ли това начина да се даде сигнал към гърдите и мозъка да произвеждат мляко. Аз първите три дни в родилното нямах почти никаква кърма, но в болницата не ми даваха никаква опция почти за АМ и помпи. Додаваха ми 5-10 мл да дохранвам колкото да не умре от глад и ме караха да слагал на гърда, докато в един момент кърмата просто тръгна и не съм поглеждала към адаптирани млека. Нямаме такова вкъщи. Никога не съм теглила бебето преди и след хранене или да се цедя, за да гледам колко ще изяде. Слагам на гърда, храня, ако ревне, че е гладно след час пак слагам. Понякога се събужда или яде на два часа, понякога на 4-5. Някакси не си дадох вариант В и ума ми и организма ми нямат избор освен да произвеждат.

Надявам се споделяйки това да не разсърдя или огорча някой, а просто да ви надъхам да опитвате. Чайове, тиквени семки на мен ми помагат. Може пък и от моята гледна точка да е странно как така няма да има мляко - сит на гладен не вярва. Махали ли сте нощното кърмене?


Аз практикувах по абсолютно същия начин и с двете си деца. Само на гърда, АМ не е купувано и в болницата също почти не е давано. Не съм мерила детето, но нс първия месец наддаде добре. Та, и аз мисля, че честото слагане на гърда е най-добрия начин. Ако пак не се получава - консултация с компетентен консултант по кърмене също дпоред мен помага в много от случаите.

Общи условия

Активация на акаунт