Обсъждане на имотни обяви - 34

  • 36 022
  • 665
  •   7
Отговори
# 495
  • Мнения: 9 848
Повечето мебели могат да се разглобят на отделни плоскости, тогава изнасянето е по-лесно. Относително по-лесно, разбира се. Пак като килограми ще е толкова, но е по-лесно да се маневрира по стълбите. Матраците, пружините за леглата, домакинските електроуреди остават най-едрите за изнасяне.

Или наследниците са няколко и има не повече от 1-2 ентусиаста, които смятат, че трябва да се плати и да се разчисти, но останалите не искат и/или не могат да дадат пари за изнасяне, или наследниците също вече са стари, немощни и/или нямат пари, за да го направят. Сваляне на цената заради боклуците е задължително, според мен, ако някой хареса апартамента като локация и разпределение.

# 496
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 391
Повечето мебели могат да се разглобят на отделни плоскости, тогава изнасянето е по-лесно. Относително по-лесно, разбира се. Пак като килограми ще е толкова, но е по-лесно да се маневрира по стълбите. Матраците, пружините за леглата, домакинските електроуреди остават най-едрите за изнасяне.

Или наследниците са няколко и има не повече от 1-2 ентусиаста, които смятат, че трябва да се плати и да се разчисти, но останалите не искат и/или не могат да дадат пари за изнасяне, или наследниците също вече са стари, немощни и/или нямат пари, за да го направят. Сваляне на цената заради боклуците е задължително, според мен, ако някой хареса апартамента като локация и разпределение.

От любопитство попитах ММ,на който колеги участват в такива бригади по разчистване /като втора работа им е /,за тази квадратура ,с този багаж,натурии,стари мебели и 4 етажа без асансъор в.т.ч и мазе за опразване,без място за паркиране  в Пловдив ще ги одрусат към 4000лв преспокойно,за в София нямам идея ...Т,е апартамента да остане гол до стена ..No Mouth

# 497
  • Мнения: 126
Цитат
за тази квадратура ,с този багаж,натурии,стари мебели и 4 етажа без асансъор в.т.ч и мазе за опразване,без място за паркиране  в Пловдив ще ги одрусат към 4000лв преспокойно,за в София нямам идея ... No Mouth

Каква драма, драги зрители...
Значи купувачът ще се отръска над половин милион да го купи, поне още 200К да го ремонтира и обзаведе, но 4К за изриване на натурията са основният му проблем?

# 498
  • Мнения: 1 120
Цитат
за тази квадратура ,с този багаж,натурии,стари мебели и 4 етажа без асансъор в.т.ч и мазе за опразване,без място за паркиране  в Пловдив ще ги одрусат към 4000лв преспокойно,за в София нямам идея ... No Mouth

Каква драма, драги зрители...
Значи купувачът ще се отръска над половин милион да го купи, поне още 200К да го ремонтира и обзаведе, но 4К за изриване на натурията са основният му проблем?
Разбрахме, че за теб 4хил. може и да не са пари. За повечето хора обаче са и сумата може да бъде похарчена далеч по-целесъобразно. Ако собствениците не желаят да се погрижат за разчистването, значи е редно да намалят цената. Но то даже и не винаги опира до парите. Не е приятно да се занимаваш с чужди вещи, реликви от нечий живот.

# 499
  • Мнения: 9 702
А защо за продавачът да са проблем? Нали ще вземе половин милион..

# 500
  • Мнения: 9 895
Не очаквам да се дадат 200к за ремонт, много ми е тази цена.
И покрай цената за разчистване, да вметна че и за КАЧВАНЕ на торбите с цимент и после на мебелите, още толкова ще отидат.
А защо за продавачът да са проблем? Нали ще вземе половин милион..
exactly!

# 501
  • Мнения: 126
Интересно. За 15К брокерски рекет никой не се вайка, но за 4К по опразването - голям рев...

# 502
  • Мнения: 1 044
Е, това е защото така сме си свикнАли. Робуваме на всеобщото мнение, че без брокер до имот ще стигнем през крив макарон. И то май е точно така щом 90% от обявите са прилапани от тях по все възможните им там трикчета. И се чудя защо например в имот.бг се вижда логото на агенциите, а не се изписва и ЧАСТНО лице, а това се вижда след като натиснеш да разгледаш обявата. И тогава всеки ще си направи избор на кого да звъни.

Последна редакция: нд, 05 май 2024, 09:37 от kriakla

# 503
  • Мнения: 57
Обикновено като разглеждаш обявите в списъка в имот.бг, когато са от агенция има лого или надпис, а когато са от чадтно лице седи бяло поле, та по това всеки може лесно да се ориентира.

# 504
  • Мнения: 1 044
О, и на това някои агенции са намерили цаката. Натиснеш на обява без лого и хоп.....агенция. Много обяви са така.

# 505
  • София
  • Мнения: 325
Е вътре на две места си пише като е от частно лице, ако от там започва лъжата, не си струва даже оглед Blush

# 506
  • Мнения: 126
Да стигнеш до собственика на обява от брокер в повечето случаи е елементарно. Аз ако съм си харесал апартамента от обсъжданата обява, бих се напънал да прескоча посредника и евентуално да си спестя едни 30К, вместо да се тръшкам за изхвърлянето на боклуците.

Да, може да се договоря с продавача да разкара дрехи, завивки и др. дребни боклуци, но трудно ще го убедя да махне мебелите. А те са най-малкият проблем, че почне ли ремонтът - само радиаторите и отломките от зиданата мивка са по-тежки от всичките маси, легла и гардероби...

# 507
  • Мнения: 756
Понеже не съм фен на брокерите и си пускам сама обяви в сайтове, предимно за отдаване под наем, знаете ли колко частни лица са се обадили за наемане на имот - 0! Когато започнат да идват на огледи с брокери, ги питам защо не се обаждат директно. Обичайно отговорът е, че не са видяли обявата, но брокерите още веднага са им се обадили да ги информират какъв имот “отдават под наем”.
Най-интересното е, че досега само веднъж съм успяла да отдам под наем без брокери и то е било на чужденци, а в обявата винаги посочвам точен адрес, пълна информация, качвам максимално допустимия брой снимки, но не. Хората разчитат на брокери да ги водят.
За да бъда точна, съм успявала да продам имот без брокери, но по-скоро го отчитам като еднократно изключение.

Последна редакция: пн, 06 май 2024, 08:23 от silan

# 508
  • Мнения: 2 840
Такъв апартамент може да се разчисти за ден два и ше си спестиш тези 4к. Ама нали всички сме баровци с чужди пари от банките, как ще идем да си губим ценното време и здраве за един уикенд. Вместо това ще намерим начин да изкараме още повече пари (през уикенда) от падивно инвестиране и търгуване на крипто валути (щото друго през почивните дни не работи). Или ще учим и ще се развиваме.
Я стига с глупости. Такива фразички като ги чуя от някой, чак ми става смешно. Защото реалността е че уикенда някой лежи на дивана пред телевизора, пие бира и е на маса с приятели или семейство. Ако е по-млад, ходи на фитнес, чете книжки за самоусъвършенстване или гледа тъпи сериали.
Разчистването на апартамент също е фитнес, също ще ти изкара 4к за един два дена. Истината е че хората са разглезени, мързи ги и ги е гнус. Плащат си за брокери, защото винаги се търси лесното. Но с чужди пари от банката винаги в така.

# 509
  • Мнения: 9 848
Колкото и да си "фитнат" (думата е от ТВ реклама), за 2 дни не можеш да изхвърлиш всичко от този апартамент. Най-малкото защото няма къде да го изхвърлиш - кофите за боклук не са черна дупка, в която да потъва всичко, което пуснеш.
А който разсъждава теоретично, да кажа, че бърка - непрекъснатото навеждане-изправяне, носенето на чували и едри парчета надолу-нагоре, не е лесно. 6-7 часа първия ден и си аут за втория.
Понеже съм разчиствала малко жилище, при това не особено натъпкано с вещи, говоря от личен опит. Там по-дребните неща ги изхвърлихме сами - на 2-3 пъти (дни), точно защото нямаше вече място в и до кофите. Мебелите ги разглобихме сами на плоскости. И като останаха само плоскости, хладилник за изхвърляне и печка и пералня за пренасяне, извикахме фирма. Преди 4 години ни взеха към 150 лв., включително за пренасяне и качване с асансьор на печката и пералнята на друго място. Самото изнасяне отне 30-40 мин., не повече. Пак казвам - гарсониерка без прекалено много багаж и без строителни отпадъци.

Общи условия

Активация на акаунт