КГБ = Клуб на Готините Баби - 221

  • 8 345
  • 286
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 055
Много ви благодаря за стиснатите палчета! Помогнаха!
За сега ще кара само на строга диета и една торба лЮкарства. Но вече всичко е доста по-спокойно. Синът ми го докара следобяд и още неизсъхнал от банята хукна за гъби. Flowers Mushroom А аз до преди малко ги чистих и бланширах.
Спокойна нощ на всички!

# 121
  • София
  • Мнения: 3 480
Добро утро, мили приятелки!
Да пием кафето заедно:
На 18 май  се чества Международен ден на музеите.
Думата "музей" е с гръцки произход  и  произлиза от "mouseion".  Това било мястото (понякога храм),  посветено на музите, покровителките на изкуствата в гръцката митология.
В модерната си форма музеят възниква като  колекция от куриозни предмети на аристократи през Ренесанса. Националната държава превръща музеите в стожер на своята културна идентичност.
Едни от най-известните и посещавани музеи в света - Лувъра.  

Бритиш  музея в Лондон.

Държавния исторически музей, който се намира на Червения площад в Москва.
Във Виена - Музея за история на изкуствата и Природонаучния музей, построени от двете страни на паметника на Мария Тереза. и още много други забележителни места. Тя цяла Виена е един огромен музей. Мериан днес ще бъде много впечатлена и доволна от местата, които ще посети.  
Тану, зарадва ме! Дай Боже  болните бързо да оздравяват. А младите на които им предстоят матури успешно да се представят и попътен вятър за университетите.
Хубав ден и бъдете здрави.

# 122
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 082
Добро утро Нинка! Добро утро на всички, които все още се излежаване или вече сте вързали кънките и тичате по задачи.
Аз пия сутрешното кафе и отивам да пазарувам и да взема запазените разсади за чушки и краставички. Това е последното, което съм решила да насадя в градината.
Днес Вики е на изпит по английски за кеймбидж сертификат, а после ги чакам тук. Ще дойде и Марти с приятелката си, така че цялата къща ще ми е пълна.
Днес имаме интересно мероприятие на площада на селото-Фолклорна седянка „Старите носии разказват и танцуват“. Вики ще е облечена и тя в носията, която и купих и е много щастлива от факта.
Ще разказвам после.

# 123
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 320
Добър ден от мен.
Пипи, точно от втори клас започва тази програма за предприемачество. Знам, защото и Анжелка беше в такава и й беше много интересно. Продължи до четвърти клас. Дори ги водеха в различни фирми и ферми, за да проследяват процеса на различни видове бизнес и как се стига до печалба. Целта беше да разберат, че парите не растат по дърветата, трябва предприемчивост, знания и много труд. Така че голямо БРАВО на детето! И много интересни събития у ваше село! Чакам разказ.

Последна редакция: сб, 18 май 2024, 14:45 от Янче-то

# 124
  • София
  • Мнения: 3 718
Здравейте прекрасни, включвам се набързо, да ви кажа, че наистина бях много впечатлена от музеите днес.
Обаче във фейса съм пуснала снимка на страхотна Ризова градина-огромна и с най-различни рози, включително и български. Надявам се, че всички имате Фейсбук.

# 125
  • София
  • Мнения: 8 436
Здравейте, готини!
Днешното обучение беше изключително интересно и много полезно! В такива случаи не съжалявам, че съм се записала. Прибрах се, похапнах. Германчето и малката внучка бяха направили поредния сладкиш. Тия деца ми провалят диетичното хранене. А в кухнята все едно, че е минало торнадо. Обещаха да сложат всичко в ред.
Докато си почивах, изчетох коя какво е правила, къде е ходила, какво е видяла.
МЕРИАН, благодаря ти за разходката из Виена. Думи нямам! Напълни си душата с красота и аромат на рози.
ПИПИ, много е дейно вашето село. И аз чакам разказа ти. Да обменим опит.
НИНКА, с благодарност към теб! Hug
ТАНУ, пуснах палчетата със задоволство от резултатите. Сега момчето ти да слуша и да си пие илачите. Е и за гъби нека да ходи/ Stuck Out Tongue Winking Eye
Сега отивам да си пиша домашното за утре. НЕма лабаво!
Гушкам ви! Hug

# 126
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 082
Пускам набързо една снимка. Утре ще разказвам.

# 127
  • София
  • Мнения: 1 751
Здравейте всички!
  Някакъв вирус ме измъчи 2-3 дни.Много интересно,нямах температура,а ме тресеше.И страшна сънливост.Проспах 3 дни.Вече съм добре,все едно не е било.
  Дидия.видях ви абитуриента-хубавец! Желая успех в изпитите и на него и на Криско на Янчето!
  Тану,радвам се за оптимистичните резултати на съпруга ти.Напразно се тревожеше.
   Пипи ,за Вики с буклите от снимката ли става въпрос?!Вече с кеймбидж сертификат!Кога порасна това дете?!
   Боряна и ние имаме събор на 24 май,но моите съборджии ще дойдат с бака латекс.Днес дъщеря ми ме попита какъв цвят да вземат.Нищо не мога да кажа,съгласявам се.Тя командва,Коце изпълнява,а аз мълча.Поне внуците ще видя.От сега се чудя какво да е менюто.
  Ениса,стискай зъби-още малко остана до изборите! Но,после на ново..
   Гъбке,попитала си за кълвача.Вече не се чуват никакви шумове.Но всяка сутрин го виждам на смърча,но е сам-вероятно е вдовец..През миналото лято намерих един умрял кълвач.И гугутките ги няма,намерих им гнездото паднало  под дървото.Тази пролет косовете са много.
  Имаше още да коментирам,но забравих какво беше.
  Отивам да търся снимките от Виена.
 
  Прегръдки за всички! За неспоменатите - по две!

# 128
  • Мнения: 1 055
Аз днес прекалих с градинарстването. И по-точно с плевене на прераснали бурени. Няма насмогване и това си е.
Ще се наклепам тук-там с обезболяващо мазило, иначе няма да мога да спя нощес. Утре ще си дам почивка..... може би.
Пипи, прекрасна е момата с литака
И снимката е много сполучлива!
Яге, добре, че бързо ти е разминало. Май започват летните вируси.
Фло, внимавай с домашните

# 129
  • София
  • Мнения: 3 480
Здравейте мили, дами!
Да пием кафето със здраве и хубави чувства
19 МАЙ – ЕВРОПЕЙСКИ ДЕН ЗА БОРБА СЪС ЗАТЛЪСТЯВАНЕТО
Днес затлъстяването е определено като „епидемията на 21 век“. Всяка година на 19 май се отбелязва Европейският ден за борба със затлъстяването.
В повечето случаи затлъстяването е свързано с повишена консумация на високо енергийни храни от една страна и понижен разход на енергия от друга. Това води до натрупване на излишна мастна тъкан в тялото.Контролът на теглото не се състои само в това да загубиш тегло, а в това да постигнеш контрол.Профилактиката на затлъстяването може да започне във всяка възраст и е гаранция за по-добро здраве и качество на живот. Ох, не знам! Но пък ви предлагам нещо, което много ми хареса и успокои:
                                                
                                                                                                                                        
                                                                       Примирих се с килограмите                  
                                                                       нека ме прощават дамите
                                                                       кой  дебела ме намира,
                                                                       той от хубост не разбира.
                                                                       За жената Хайтов писа,
                                                                       "хванеш ли я , да хартиса

Днес е и ден на молитвата:
Нека днес да благодарим  за прекрасните ни деца и внуци и се помолим да са живи и здрави и всичките им мечти да се сбъднат.
Марианче, тази нощ сънувах Виена. Разгледах снимките ти във ФБ и  си помечтах отново да съм там. Посетила съм всички столици в Европа, а и другаде, но за мен Виена е най-великолепния град изпълнен с история , красота и музика.  
Хубав ден и бъдете здрави.

Последна редакция: нд, 19 май 2024, 07:46 от Nina NN

# 130
  • Мнения: 18 739

Добро утро!
Еле съм и  я!
 Преваля , та като не знам кой празник да празнувам, май  всичките и полека.

# 131
  • Мнения: 2 017
Добър ден!

Нинка ,поредно благодаря за инфото и кафето.

И при нас вали.Тихо,кротко.Като есенен дъжд.
А вчера беше лято.

Изпържих тиквичките🙃😃🤭
След малко ще ги изядем😀😃
Вчера готвих пиле с ориз ,свинско с картофи,таратор.
Никой не дойде .
Днес пристигнаха.
Чак се притесних,че ще ми останат готвилата🤭😀

И аз донасасих вчера патладжан,чубрица и още някой корен пипер.
Купих някакъв зелен патладжан.
Похвалиха ме го от няколко места и то от познати хора.
Бил много фин и т.н.
За мене най-добрия патладжан е този с малко семена.
Комшиите турци продават такъв и си мисля,че ако отидем тия дни до Одрин може да си купя разсад.🙄🤭
Сега пожелавам спокоен ,приятен и почивен остатэк от деня за всички.

# 132
  • София
  • Мнения: 8 436
Скрит текст:
Ох, изучих се, освободиха ни, хукнах към метрото, а после с подтърчкване към дома. Гонеше ме голям глад.
По навик надникнах в нашата къщичка и ООО, ужас! Weary
НИНКА, как можа да споменеш този Европейски ден!!! Е, не е честно. А у дома ме чакаха разни вкусища...
Седнах и започнах да размишлявам... Дълъг и труден процес!
Да се откажа от палачинките? Макар и студени, пак си ги харесвам. Трудна работа!
Да се откажа от ароматната пилешка супичка? Да казвам ли колко я обичам?
Да се откажа от пилето с пресните картофки? Нееее, изключително голяма жертва е това.
А никакъв Европейски ден не е в състояние да ме откаже от шоколадовата тортичка Шварцвалд, гарнирана с пресни ягоди...
Седя като статуята Мислителя на Роден, а в душата ми бушуват бури. Въртят се сатанински планове. Да обера само ягодите от тортата...Да бе, да! Егати жертвата. Кой ги знае с колко пестициди са наблъскани. Като ги гледам на габарити като тенис топките на Григор Димитров, а  и на вкус не са ги докарали - мАни, бЕгай. Гумен уплътнител за прозорци да дъвчеш, по вкусно ще е. Няма да му е добре на моето тяло... И мислите ми продължават все в направление Хамлетовския въпрос - Да бъде или да не бъде. Да ям или да не ям. През мозъчните ми полукълба се стрелва неприемлива като цяло мисъл - Да мина на глад и молитва. НИНКА казва, че днес е и такъв ден - за всеобща молитва. Как пък можаха тия да комбинират борбата със затлъстяването и всеобщата молитва. Мисля, а отговор от нийде не иде...Бързо прогоних тази мисъл за Глад и молитва, както ГЪБКАТА и БОРЯНА биха прогонили кокошките, които ровят в лехите с разсада от пипер и патладжан. Категорична бях - Това не е моето! И въпреки това продължавах вътрешната борба - To be or not to be...Реших да приложа наученото в университета. Ще използвам езикови картини и поговорки. И като тръгнаха едни мисли - като лавина. ХранИ душа, да те слуша. Който не работи, няма да яде. Е да, ама аз работя като впрегатен кон. Значи ми се полага.  А и писателят Хайтов виж как хубаво го е казал - хванеш ли я, да хартиса. Спомних си и съветите на радио Ереван - не разваляйте хубавите жени.  От изтерзаното ми подсъзнание дочух гласът на баба ми - мъжете да не са кучета, та да харесват кокали. Дочух и по-пикантната приказка, че ако и двамата са кльощави, като правят секс ще тракат като  празни костенуркови коруби. Този довод значително наклони везните в така желаната посока. Последна съпротива - дадената ситуация да я разгледам от позитивната й страна. Позитивно претълкуване се нарича това. Ами то беше и любима приказка на моята 125 килограмова кръстница Надежда Викторовна. От хубав човек трябва да има по много! Предадох се. Не, по-скоро взех едно осмислено и осъзнато решение!
Затворих с трясък компа. Втурнах се към печката с боен вик Атакаааа, така, като войските на цар Иван Асен II са атакували силите на кир Теодор Комнин при Клокотница...
Няма да ви разказвам какво и колко сложих на масата...Всичко беше пометено, подобно на преминало японско цунами...
Няколко дни ще минавам транзит покрай кантара.
Приятна почивка. Аз отивам да се опъна на диванАта! Stuck Out Tongue Winking Eye

Последна редакция: нд, 19 май 2024, 15:10 от Flo 51

# 133
  • София
  • Мнения: 3 480
О, Фло, прочетох скрития ти текст. Защо го криеш, като повечето тук изпитваме същите чувства и колебания?!?
В тази връзка пиша нещо успокоително:
- Дядо, за мършава, или за дебела да се оженя?
- Ами, по добре да яхаш вълните, отколкото да се удряш в камъните.

За тези които обичат слабите и стройни жени - помнете, че дебела змия няма!

Един мъж все натяквал на жена си, че е много дебела:
- Я се виж, ма, дупето ти е колкото една пералня?
Легнали си те вечерта и на мъжа му се прищяло и взел да я побутва.
Събудила се жената и рекла:
- Аааа, айде сега, за един кирлив чорап, цяла пералня няма да въртя.
И още:
а аз казвам ЗАБЕЛЕЖИТЕЛНА и повече не се напрягам и не гладувам.
Всичко добро, дами

# 134
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 082
Еха, много колоритен ден се спретнали в къщичката ни.
Аз изпратих всички гости с изключение на внучката. Утре сутрин ще я водя дирктно в школата по рисуване.
А утре вечерта и аз ще съм мома софиянка. Ще ходим на гости на приятели. След дълги кандърми, най-сетне ни убедиха.
За вчерашното мероприятие - мина перфектно. Имахме доста гости от съседни села. Дори една фолклорна формация от едно село до Земен, се прибирали от концерт в Пловдив и дойдоха направо на мегдана. Гости ни бяха и фолклорна формация "Дивля".  Вики и съседското дете се представиха чудесно. Искаха на микрофона да си представят носиите, после си поръчаха хоро.
Имаше и хапване и пийване. Почти като на събор. Бяха придошли хора с десетки коли. А за времето - приказка. Дори да си го бяхме поръчали нямаше да стане така. Слънце и топлина.

Общи условия

Активация на акаунт