💛 Януарски бебета 2024г /тема 2 💛

  • 5 122
  • 215
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 142
На нас педиатъра  ни каза до годинка горе долу ще я наблюдава и трябвало да се дава. Да давам по 2 капки,лятото можело и по 1

# 91
  • Мнения: 598
На моя приятелка бебето момченце на 6м. се хваща за каквото добара и се изправя на крачета, изобщо не иска да седи, да лази или каквото и да било друго, постоянно стои прав. Направо ме изуми като го видях наскоро. Има си и такива бебоци и щом успяват самички да го правят е ОК.
Моята Дари си лежи по корем сравнително дълго вече, на моменти отпуска глава да си почине и след малко пак я надига и започва да мята ръчички и крачета. От няколко дни успява и сама да си нацели бибата в устата като й я дам в ръчичките.
И аз не мисля да бързам с летен кош, тя изобщо не се сърди на големия, а когато се размрънка нещо я изваждам да поразгледа малко.

# 92
  • Мнения: 1 796
Моето момиче отдавна стиска юмруци и се набира да се надига...още неможеше да си държи главата и пак постоянно искаше да се набира...а сега ако и дам ръце с един напън е седнала...според моята лична всичко,което бебето прави само е ок ...тя прави и мост...но по корем мрази...1-2 минути и почва да се сърди...имам позната момиченцето и също е на шест месеца върти се от гръб по корем и обратната ,а това което ме изуми е че стои права на цяло стъпало ...само я подпират...и седнала на дупето си стои още от 4 месеца и половина...и понеже е родена в края на 6ти месец и ходят всеки ден на рехабилитация там я слагат по малко седнала още от 3ти месец,а от 4ти я вдигат на крачета...
Също така моята бебка иска само изправена да я нося и се налага да и подпирам дупето отдолу защото постоянно шава...незнам това правилно ли е...гледам да я държа и с ръка между крачетата ,но понякога се нерви

# 93
  • Мнения: 106
Момичета, с охромно съжаление и мъка, напускам групата. Нашата Калинка не успя да се пребори. На 6ти април изпадна в кома и няколко дни след това изпадна в мозъчна смърт. Нямах силите да напиша това тогава, но както и да ви прозвуча, знам, че животът трябва да продължи. Дай Боже, когато му дойде времето и при мен ще изгрее слънце. Желая ви успех и много да се радвате и да гушкате здрави и пухкави бебета. И знайте, че нещата, които ви се случват като неспящи и плачещи бебчета, са бели кахъри Simple Smile Прегръщам ви и ви изпращам само позитиви!!!

# 94
  • Мнения: 1 796
Ани много съжалявам.Сега малката Калинка е звездичка в небето и ви гледа някъде там от горе.Пожелавам ви съвсем скоро да изгрее отново и вашето  слънчице.❤️

Последна редакция: пт, 03 май 2024, 20:15 от Надежда Х

# 95
  • Мнения: 1 197
Мила Ани, ужасно съжалявам… дано Бог ви дари със сили и кураж в този най-тежък момент! Sad

# 96
  • Мнения: 1 269
Ани, моите съболезнования!
Сила и кураж на семейството ви в този тежък момент!

# 97
  • Мнения: 4 267
Ани, много съжалявам. Изпращам ви силна подкрепа и кураж. И да, много си права, животът трябва да продължи. ❤️
Момичета, относно захранването на мен ми препоръчаха лекция в ютуб на д-р Владимирова и списание Кенгуру. Започнах я, но е дългичка. Препоръчва се захранване в прозорец 4-6м, като най-удачно 5м. Смятам и аз тогава да започна и ще продължавам с лекцията да видя какво се казва в нея.
Сложихме наскоро пневмококи и въпреки, че е едновалентна нямаше такова кривене и рев 3-4 дни. Беше и блед първия ден. Направо в края на деня, като ми се усмихна камък ми падна от сърцето. Педиатърката ни предупреди, че е по-кофти от 6 валентната, но все пак беше кофти.

# 98
  • Мнения: 218
Ани, приеми моите искрени съболезнования. Знай, че Калинка не е самичка на оня свят- тя е при семейството ти, при баба ти, дядо ти, при другите твои починали близки, там я гушкат, играят си с нея. Нищо не я боли вече и само се усмихва, усмихва. Бъди силна.

# 99
  • Мнения: 1 796
Ани, много съжалявам. Изпращам ви силна подкрепа и кураж. И да, много си права, животът трябва да продължи. ❤️
Момичета, относно захранването на мен ми препоръчаха лекция в ютуб на д-р Владимирова и списание Кенгуру. Започнах я, но е дългичка. Препоръчва се захранване в прозорец 4-6м, като най-удачно 5м. Смятам и аз тогава да започна и ще продължавам с лекцията да видя какво се казва в нея.
Сложихме наскоро пневмококи и въпреки, че е едновалентна нямаше такова кривене и рев 3-4 дни. Беше и блед първия ден. Направо в края на деня, като ми се усмихна камък ми падна от сърцето. Педиатърката ни предупреди, че е по-кофти от 6 валентната, но все пак беше кофти.
И при нас пневмококи ни разказа играта...после на втората доза шествалентна вдигнахме малко температура,а на първата доза нямаше такива работи....сега ще слагаме втора доза пневмококи и направо изпадам в ужас

# 100
  • Мнения: 935
Момичета, с охромно съжаление и мъка, напускам групата. Нашата Калинка не успя да се пребори. На 6ти април изпадна в кома и няколко дни след това изпадна в мозъчна смърт. Нямах силите да напиша това тогава, но както и да ви прозвуча, знам, че животът трябва да продължи. Дай Боже, когато му дойде времето и при мен ще изгрее слънце. Желая ви успех и много да се радвате и да гушкате здрави и пухкави бебета. И знайте, че нещата, които ви се случват като неспящи и плачещи бебчета, са бели кахъри Simple Smile Прегръщам ви и ви изпращам само позитиви!!!

Ох, мила, прегръщам те! Пожелавам ти от все сърце да успееш да преодолееш мъката и скоро да имаш пак поводи за радост. Едно детенце не заменя друго, но дават утеха. Вече имам две момчета, но не минава ден да не мисля за момиченцето, което загубих. Въпреки това вече не боли чак така и наистина вярвам, че те са някъде на по-хубаво място.
 Веднъж я сънувах и ми каза, че ще дойде, но първо ще ми прати братче. Е, прати ми вече две. И Калина ще ти прати ангелче някой ден и ще ви закриля!

# 101
  • София
  • Мнения: 127
Ани, много съжалявам! Сили и кураж,  много правилно е, че животът продължава, но трябва и време. Много скоро да имаш повод за радост и усмивики.
Към момента Данчо се оказа с алергия към белтъка на яйцето. Понеже в момента е само на кърма, минавам на диета без яйца и при захранването няма да се дават яйца. Към годината пак ще се тества.
Приятни и спокойни празници. Аз омесих козунаците и за мен един даже , без яйца Simple Smile

# 102
  • Мнения: 47
Здравейте мами.  Аз съм от мартенската група с бебе на 45 дни. До момента е само на кърма. Сега е в 6та седмица и четох, че има скок в растежа, забелязах и че суче повече, което уж е нормално. Да, но кърмата ми намаля драстично, до толкова че днес направо спря… Някой изпадал ли е в подобна ситуация? Какво се прави? До момента си имах достатъчно кърма, че даже замразявах…. Моля ви за съвет…

# 103
  • Мнения: 935
Здравейте мами.  Аз съм от мартенската група с бебе на 45 дни. До момента е само на кърма. Сега е в 6та седмица и четох, че има скок в растежа, забелязах и че суче повече, което уж е нормално. Да, но кърмата ми намаля драстично, до толкова че днес направо спря… Някой изпадал ли е в подобна ситуация? Какво се прави? До момента си имах достатъчно кърма, че даже замразявах…. Моля ви за съвет…

Не спирай да предлагаш гърда. Имала ли си сериозен стрес или да си пила по-малко вода? Хидратирай се добре, давай му от замразената да не стои гладно, а ти цеди с помпа (моят съвет е да е ръчна). Ла лече лига имат безплатни консултации - потърси ги. Ако в твоя град има консултант, когото да посетиш - иди. Много помагат.
Имаш ли проблеми с щитовидната жлеза?

# 104
  • Мнения: 283
Момичета, с охромно съжаление и мъка, напускам групата. Нашата Калинка не успя да се пребори. На 6ти април изпадна в кома и няколко дни след това изпадна в мозъчна смърт. Нямах силите да напиша това тогава, но както и да ви прозвуча, знам, че животът трябва да продължи. Дай Боже, когато му дойде времето и при мен ще изгрее слънце. Желая ви успех и много да се радвате и да гушкате здрави и пухкави бебета. И знайте, че нещата, които ви се случват като неспящи и плачещи бебчета, са бели кахъри Simple Smile Прегръщам ви и ви изпращам само позитиви!!!

Ани много съжалявам , знам че няма думи с които да те утешим ,но бъдете силни ,това е рана която не зараства ,но живота продължава .Калинка е на по добро място сигурна съм и ви се радва отгоре . Пожелавам ви отново да изпитате радостта от нов живот

Общи условия

Активация на акаунт