Аджибадем Сити Клиник - Болница Токуда тема 36

  • 6 615
  • 104
  •   2
Отговори
# 90
  • Мнения: 38
Здравейте,

Имам организационни въпроси към дамите, които скоро са изписани след раждане:
- Идваха ли роднини на изписването?
- Правихте ли общи снимки с бебето, в стил "сватба"?
- Има ли ограничение колко души могат да дойдат в болницата в този ден?

Последна редакция: пт, 17 май 2024, 18:46 от PB88

# 91
  • София
  • Мнения: 3 533
Могат да идват роднини. Направено е място за снимки. Не знам да има ограничение на брой хора. Мен като ме изписваха беше тотален ужас. В коридора като сардини натъпкани да чакат 50-60 човека. То нито ставаше да се снимаш на спокойно, нито да се разминеш нормално по коридора. Ако имате късмет за по-малко изписвания на деня, може да е по-приятно изживяване. Изписванията нямат конкретен ред. Нас ни подпукаха през 2-3 мин изписване на майка с бебе, та може да си представите какъв ужас настана.
Ние дори не успяхме да стигнем до снимки, а аз излезнах първа с бебето. Някои си бяха довели екипи фотографи да ги заснемат, та може да си представите навалицата от майки, бебета, роднини, професионалисти, отделно опашки по коридора за прегледи, бебета други при неонатолози и т.н.

# 92
  • Sofia
  • Мнения: 4 106
Могат да идват роднини. Направено е място за снимки. Не знам да има ограничение на брой хора. Мен като ме изписваха беше тотален ужас. В коридора като сардини натъпкани да чакат 50-60 човека. То нито ставаше да се снимаш на спокойно, нито да се разминеш нормално по коридора. Ако имате късмет за по-малко изписвания на деня, може да е по-приятно изживяване. Изписванията нямат конкретен ред. Нас ни подпукаха през 2-3 мин изписване на майка с бебе, та може да си представите какъв ужас настана.
Ние дори не успяхме да стигнем до снимки, а аз излезнах първа с бебето. Някои си бяха довели екипи фотографи да ги заснемат, та може да си представите навалицата от майки, бебета, роднини, професионалисти, отделно опашки по коридора за прегледи, бебета други при неонатолози и т.н.
Такъв брой хора накуп в болница определено не е нормално. Вие кой месец сте раждали? Само в делнични дни ли е изписването? Преди обяд ли изписват или през целия ден?

# 93
  • Мнения: 102
Преди 2 години мен ме изписаха в събота и нямаше жив човек на етажа...и слава Богу...беше супер спокойно и приятно. Мъжът ми дойде да ни вземе, снимахме се и толкоз. Скоро ще раждам и се надявам да не е лудница. С риск да обидя някого с различно виждане от моето, аз лично не го разбирам целия цирк с изписването и присъствието на много хора. Първо, в делнични дни е пълен етажът с всякакви хора, които болни..здрави..никой маска не носи..Второ, това е новородено, което още е толкова крехко и податливо на всякакви вируси и болести.

# 94
  • София
  • Мнения: 3 533
Изписването ми беше през седмицата. Началото на април тази година. Изписването става след храненето на бебета в 13ч. Иначе в съботния ден, в който бях там имаше изписване на над 10 бебета, та нямате гаранция кога ще е спокойно и кога не.

# 95
  • Мнения: 40
Миналото лято раждах и изписването се падна в петък. В този ден имаше много родилки, които трябваше да изписват и за това ни направиха график. След сутрешния тоалет на детето и потвърждение от страна на неонатолозите, че може да си ходим през стаята мина една сестра, която ни каза в колко часа ще ни изпишат и направиха графика през около 30тина минути, за да може спокойно да се случват нещата. Така че много зависи от организяцията от тяха страна.

# 96
  • Sofia
  • Мнения: 4 106
Момичета които сте раждали в Токуда - издаваха ли ви Амбулаторен картон и ако да кога?

# 97
  • София
  • Мнения: 3 533
Момичета които сте раждали в Токуда - издаваха ли ви Амбулаторен картон и ако да кога?
Тъкмо ти отговорих и в една друга тема. Не ти го издават те. Купуваш си сама лична амбулаторна карта и си я попълваш.

# 98
  • Мнения: 2
Здравейте, има ли раждали при доц. Марков?
Възможно ли е мъжа да присъства на раждането и да остане за престой в стаята, както и отложено клампиране?

Благодаря!

# 99
  • Мнения: 665
Проф. Марков изражда само секцио. В Токуда в момента бащата не може да присъства на раждането (на секцио не може по принцип, на естествено не може от Ковид насам). С отложеното клампиране не знам от личен опит как стои въпросът, но други жени са писали в темата, че при естествено раждане са се съобразявали с желанието им за такова. При секцио не мисля, че се практикува.

Бащата може да остане само в единична стая ако има свободна такава, срещу заплащане.

# 100
  • Мнения: 2
Проф. Марков изражда само секцио. В Токуда в момента бащата не може да присъства на раждането (на секцио не може по принцип, на естествено не може от Ковид насам). С отложеното клампиране не знам от личен опит как стои въпросът, но други жени са писали в темата, че при естествено раждане са се съобразявали с желанието им за такова. При секцио не мисля, че се практикува.

Бащата може да остане само в единична стая ако има свободна такава, срещу заплащане.

Благодаря!
Има цена от 4600 лв за раждане, но ако съм по ЗК не намирам каква е сумата.
Имате ли представа?

# 101
  • Мнения: 665
На първата страница на темата има ценоразпис за здравноосигурени пациенти.

# 102
  • Мнения: 10
Минавам да споделя впечатления от скорошното си раждане в Токуда. Раждах при д-р Апостолова. Ами невероятна е- и като професионалист, и като човек. Приеха ме след изтичане на води, без разкритие. Никой не ме "натискал" за секцио, въпреки че раждането вървеше изключително бавно. Родих на 33-я час след приемът ми в болницата. Д-р Апостолова даде шанс на мен и на бебето ми да случим нещата по естествен път, с нашия си ритъм. Целият персонал беше изключително внимателен, отзивчив и грижовен. Винаги ще съм благодарна и на ак. Деница Илчева, с която раждах и която ни помогна за успешен старт на кърменето, малко след първия час от раждането. За мен лично цената, която платих абсолютно се оправдава. Имах трудно, но удовлетворяващо раждане и прекрасен болничен престой.

# 103
  • Мнения: 53
Здравейте!
Обмислям раждане в Токуда, макар че съм от Пловдив. С плацента превия съм със съмнение за акрета. Според Вас кой специалист да търся за раждане? Чета, че доц. Петър Марков има опит с такива случаи, но ако знаете и други доктори имащи опит с такава плацента, ще се радвам да споделите.

# 104
  • Мнения: 27
Здравейте!
Обмислям раждане в Токуда, макар че съм от Пловдив. С плацента превия съм със съмнение за акрета. Според Вас кой специалист да търся за раждане? Чета, че доц. Петър Марков има опит с такива случаи, но ако знаете и други доктори имащи опит с такава плацента, ще се радвам да споделите.

Доц. д-р Сузана Нашар

Общи условия

Активация на акаунт