Цените в България и в чужбина

  • 25 856
  • 846
  •   2
Отговори
# 825
  • Мнения: 3 777
Фрау, тази бутилка е 0.375л.

# 826
  • Мнения: 3 314
Зависи и къде пазаруваш в България.



Много бързаш ми се струва, четенето после, и какво общо има физическо магазин с онлай? Това че е 375мл няма да го коментирам.
Blush

# 827
  • Мнения: 3 901
Мое недоглеждане.

# 828
  • Мнения: 3 314
Локално месо латвийско, не внос.
Масовото свинско е 3-4-5€/кг.
У нас само се канят какво щяло да стане, когато влезе еврото



# 829
  • Мнения: 4 195
Полезни последни мнения.

# 830
  • Мнения: 3 314
Малко цени на био шоколади, не че се купуват много, ама все пак. Масово са 3-4лв, у нас масово 5-6лв и на едно зряло био  козе кашкавалче за 45лв/кг-реално от най-скъпите възможни.





# 831
  • Мнения: 41 661
Биото го остави. У нас то е маниаци, които хем са малко и не правят голям оборот, хем все едно купуват, независимо от цената.

# 832
  • Мнения: 245
Аз само ще оставя тук един линк. Една новина, която се промъкна навсякъде другаде, но не и в България, разбира се, при все че ние сме именно една от 4те засегнати страни.
С една дума, глобална корпорация-производител на храни е призната за виновна и глобена 337 млн.  евро заради нелоялни търговски практики в ЕС. Част от тези практики са имали за цел да предотвратят продажбата на продукти на компанията в дадени страни от ЕС (вкл. България) на по-ниска цена от тази, в която са били продавани в онзи момент. Другояче казано - дистрибутор от Германия си прави сметката, че да купи стока, да я докара до Бг и да я продаде на цена по-ниска от моментната в България ще му донесе печалба (!). Компанията-производител му забранява този ход. И не само този.
Интересно четиво, показващо как реално се случват нещата с цените в България.
https://edition.cnn.com/2024/05/23/business/oreo-mondelez-eu-ant … t-fine/index.html

Между другото, да допълня, че в България имаме поне 2 завода, в които се произвеждат продуктите на тази корпорация. Т.е ние сме производители на тези стоки. Сещайте се колко по-различни всъщност би трябвало да са цените.

Последна редакция: пт, 31 май 2024, 11:53 от Klar

# 833
  • Мнения: 19 221
Много неща са така. Аз си купувам 3-минутната маска на "Пантен" от магазини за паралелен внос, които не работят благотворително, за 4-5 лева. Тук по магазините е над 10 лева (към 11-12 май). Последно взех балсам Pantene hair biology с бял чай за 2.50 лева, официалният внос е пак към 11-12 лева на тази серия.

# 834
  • Мнения: 9 377
Има нещо сбъркано и нелогично. ЕС санкционира компания задето иска да продава по-скъпо продукцията си в България,но българската държава няма нищо против същата тази компания да продава по-скъпо продукцията си в България!

# 835
  • Мнения: 245
Не е точно същото, при положение че тези продукти все пак са достъпни някъде - в магазини за паралелен внос. Фирмата-производител не си е повярвала дотолкова, че да забрани продажбата им на по-ниска цена (или по-точно, тъй като в случая мисля, че корпоративната шапка е една и съща - не е забелязала малкия вносител и той не може да има сериозно отражение в/у цените като цяло в Бг).

# 836
  • Мнения: 19 221
Не е точно същото, при положение че тези продукти все пак са достъпни някъде - в магазини за паралелен внос. Фирмата-производител не си е повярвала дотолкова, че да забрани продажбата им на по-ниска цена (или по-точно, тъй като в случая мисля, че корпоративната шапка е една и съща - не е забелязала малкия вносител и той не може да има сериозно отражение в/у цените като цяло в Бг).

Да, не е точно същото. Не знам дали Нестле са достъпни в България чрез паралелен внос. Те май за България основно си произвеждат в българските заводи. Иначе с храните регулациите да по-строги, по-трудно е да ги внесеш, не като с перилните препарати и козметиката, макар че в италианските/турските магазини наред с перилните препарати предлагат и хранителни неща. Има възможност и да си поръча човек онлайн от сайтове в чужбина по-евтино някои храни, при които има такива нелоялни търговски практики, ама пак за храна е по-трудно, не можеш да се запасиш кой знае колко най-малкото, че да избиеш с по-голяма поръчка цената на доставката и пр., ако е за личните нужди в едно домакинство.

# 837
  • Мнения: 1 639
Снощи гледах "Рокери лакомници" по 24kitchen на кулинарно пътешествие в UK. Купиха си голяма пушена херинга по 2 паунда броя. Тук цената е х10. Сърцето ме заболя Sad

# 838
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 585
Снощи гледах "Рокери лакомници" по 24kitchen на кулинарно пътешествие в UK. Купиха си голяма пушена херинга по 2 паунда броя. Тук цената е х10. Сърцето ме заболя Sad
Те пък си купуват лютеница за 10лв, ама то с регионалните специалитети е така, екзотичното е скъпо, няма сравнение.

# 839
  • Мнения: 18 652
В Белгия три малки рибки херинга (я имат 250гр., я не), готова за консумация (може да се яде сурова в сандвич с лук) са 3е.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт